1. Świat Toyoty
  2. Toyota w Europie
  3. Toyota Europe Design Development (ED²)
  4. Putting personality into the Yaris Cross

Yaris Cross i jego wyjątkowy charakter

Odpowiedź na zapotrzebowania europejskich klientów
Zaprojektowany w ED2 na południu Francji i wyprodukowany na północy Francji Yaris Cross to europejski projekt – od stylizacji zewnętrznej po stylistykę CMF.

  • Rozpoczynając prace nad nowym projektem, studio ED2 brało pod uwagę mieszkańców Europy. Przeprowadzano rozmowy z prawdziwymi klientami, aby lepiej zrozumieć ich styl życia, co lubią, jakie są ich codzienne zajęcia i jak się bawią. Odpowiedzi zainspirowały nas do zaprojektowania samochodu, który odzwierciedlałby ich osobowość – żywe połączenie wyrafinowania i energii.

  • Yaris Cross jest dostępny m.in. w wyjątkowym kolorze Brass Gold zawierającym zielony pigment, który podkreśla świeży i dynamiczny wygląd pojazdu. Nadwozie w kształcie rombu w połączeniu z czterema odważnymi błotnikami emanuje energią i wyrafinowaniem. Samochód wyróżnia się na drodze dzięki większemu prześwitowi, mocnej osi poziomej zapewniającej doskonałą równowagę, dużym kwadratowym nadkolom i 18" felgom. 

  • Połączenie poziomych tylnych świateł i tylnej szyby wyraźnie wskazuje na przynależność do rodziny Yarisa, jednak szersze i bardziej kwadratowe tylne pokrywy zapewniają większą elastyczność podczas codziennego użytkowania.