1. Serwis i akcesoria
 2. Serwis hybrydowy

Toyota Serwis Hybrydowy

SERWIS HYBRYDOWY TOYOTY

Jeździsz Toyotą z napędem hybrydowym? Gratulujemy świetnego wyboru! Dowiedz się więcej na temat tego, w jaki sposób dbamy o najwyższą sprawność Twojej nowoczesnej hybrydy.

HYBRYDY TOYOTY Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące hybryd i ich serwisowania

WIEDZA O HYBRYDACH Nikt nie zna się na hybrydach jak my, dlatego nikt nie zadba o Twoją hybrydę jak my

Hybrydowa Toyota Prius w trasie

Pionierzy hybrydowości

Toyota Prius, którą wprowadziliśmy na japoński rynek w 1997 roku, rozpoczęła jedną z najważniejszych rewolucji w historii motoryzacji. Przyjaźniejsze środowisku hybrydy zaskarbiły sobie zaufanie już ponad 15 milionów kierowców na świecie, w tym ponad 180 tysięcy w Polsce!

Wszystkie generacje samochodów hybrydowych Toyoty

Eksperci hybrydowości

Gdzie inni stawiają pierwsze kroki, tam Toyota ma za sobą ponad 25 lat doświadczenia w produkcji i serwisowaniu napędów hybrydowych – już piątej generacji. Nikt nie zna się na hybrydach tak dobrze jak my, dlatego też nikt nie zadba o Twoją Toyotę lepiej od nas!

Napęd hybrydowy Toyoty jest również produkowane w Polsce

Napędy rodem z Polski

Czy wiesz, że najnowsza generacja napędów hybrydowych produkowana jest między innymi w Wałbrzychu? Dzięki japońskim standardom i filozofii oraz polskiej produkcji otrzymujesz silnik najwyższej światowej jakości.

Legendarna jakość Toyoty i jej zaawansowane technologicznie rozwiązania

Legendarna jakość Toyoty

Zaawansowane elektryczne napędy hybrydowe Toyoty są gwarancją wielu lat niezawodnej eksploatacji auta. Nasze serwisy korzystają z oryginalnych części wyprodukowanych przez Toyotę. Dzięki temu hybryda Toyoty zawsze będzie sprawowała się jak nowa.

OSZCZĘDNOŚCI Dbanie o Twoją hybrydę nie jest drogie

 • Przekrój akumulatora Toyota

  10 lat gwarancji akumulatora

  Przedłuż gwarancję na akumulator hybrydowy do nawet 10 lat. Serce Twojej hybrydowej Toyoty będzie w pełni sprawne przez długie lata!

 • Rozwiązani hybrydowe zmniejszają zużycie układu hamulcowego

  Mniejsze zużycie

  Oszczędności, które daje Ci jazda hybrydową Toyotą to nie tylko wyraźnie niższe spalanie. Specyfika pracy tego typu napędów zmniejsza też zużycie wielu podzespołów, na przykład układu hamulcowego. Bezpieczne przejechanie hybrydą nawet 100 tys. km na oryginalnych klockach nie jest niczym niezwykłym.

 • Elementy samochodowe w Toyocie

  Mniej elementów

  Napędy hybrydowe składają się z mniejszej liczby elementów niż te tradycyjne, zbudowane na bazie klasycznych silników spalinowych. Mniej części oznacza dla Ciebie mniej pieniędzy wydanych na potencjalne wymiany czy naprawy!

WYKORZYSTAJ MOŻLIWOŚCI SWOJEJ HYBRYDY Zobacz, czym jeszcze potrafią zaskoczyć hybrydowe Toyoty

Liczne rozwiązania i systemy Toyoty

Ustawienie funkcji pojazdu <Customize>

Nie każdy z użytkowników ma świadomość, że niektóre z ustawień pojazdu można dopasować do własnych upodobań. Dotyczy to przede wszystkim działania wskaźników, sygnałów ostrzegawczych, automatycznego włączania świateł oraz innych cech pojazdu. Odwiedź autoryzowany serwis Toyota i sprawdź, które z ustawień możesz dopasować w swoim samochodzie wg. własnego uznania.

MyT Toyota i usług łączności Toyota Connected Car

Przewodnik jazdy hybrydowej

Poznaj ciekawe informacje o swoim stylu jazdy i wykorzystaj tę wiedzę do udoskonalenia jazdy hybrydową Toyotą! Przewodnik Jazdy Hybrydowej to unikalna funkcja aplikacji MyT Toyota i usług łączności Toyota Connected Car*, dzięki której:

 • zwiększysz oszczędność,
 • zmniejszysz zużycie paliwa,
 • nauczysz się bezpieczniej jeździć,
 • ograniczysz emisję spalin.

USŁUGI POGWARANCYJNE Usługi Serwisu Hybrydowego Toyoty

Jeszcze bardziej zadbana hybryda

Jeśli Twoja hybryda Toyoty nie jest już objęta opieką gwarancyjną - skorzystaj z oferty promocyjnej. Za usługi w naszym serwisie zapłacisz nawet do 30% mniej w stosunku do standardowych cen Dilerów Toyoty. Ceny obejmują wartość wymienionych części i robocizny.

Usługi dla aut sprowadzonych

Nasza troska o hybrydy nie ogranicza się tylko do aut sprzedawanych w sieci Toyoty w Polsce. Oferujemy usługi dla kierowców planujących zakup sprowadzonej, używanej hybrydy. Autoryzowany serwis kompleksowo sprawdzi kondycję najważniejszych elementów. Dzięki temu poznamy, jaki jest stan techniczny auta.

Oferujemy kompleksowy sprawdzian całego samochodu lub kontrolę wybranych elementów:

Toyota sprawdzana przed zakupem auta

Sprawdzian samochodu hybrydowego przed zakupem

Dbanie o hybrydę jest prostsze i tańsze w porównaniu do aut spalinowych. Wielu zespołów nie ma, a napęd hybrydowy pracuje w sposób nie wysilony. Jego trwałość i niezawodność przewyższa układy tradycyjne. Jeśli jednak chcemy kupić używaną hybrydę Toyoty, np. sprowadzoną z zagranicy, o nieznanej historii, to warto poddać ją kontroli specjalistów. Każdy autoryzowany serwis Toyoty dysponuje unikalną wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie obsługi samochodów hybrydowych. Ocenie podlegają nie tylko elementy układu mechanicznego czy elektrycznego, ale przede wszystkim sprawdzamy kondycję akumulatora trakcyjnego oraz hybrydowego zespołu napędowego. Dodatkowo można zakupić roczną gwarancję na akumulator trakcyjny.

schemat Toyoty z systemem napędu hybrydowego

Sprawdzian układu chłodzenia akumulatora trakcyjnego

Akumulator trakcyjny, utrzymywany w należytej kondycji, zapewnia nienaganną pracę hybrydowego zespołu napędowego. W tym celu został wyposażony w precyzyjnie sterowany układ chłodzenia, pozwalający na utrzymanie właściwej temperatury. Jeżeli nie masz pewności czy Twoje auto było należycie serwisowane, odwiedź autoryzowany serwis Toyoty i przekonaj się, że układ chłodzenia akumulatora trakcyjnego w Twoim samochodzie jest w pełnej sprawności.

Przekrój techniczny Toyoty z jego zespołem napędowym

Sprawdzian układu chłodzenia zespołu napędowego

Hybrydowy zespół napędowy składa się z niezawodnych elementów, które nie powinny wymagać naprawy przez cały okres eksploatacji pojazdu. Jednak, jeżeli Twoje auto ma duży przebieg i nie znasz jego historii, odwiedź autoryzowany serwis Toyoty i przekonaj się, że układ chłodzenia zespołu hybrydowego w Twoim samochodzie jest w idealnym stanie. Dzięki temu, zespół napędowy będzie nienagannie pracował przez długie lata.

MITY O HYBRYDACH Sprawdź czego jeszcze nie wiesz o swojej hybrydzie

 • MIT:

  Hybrydy są drogie.

  Fakt:

  Technologia tak przełomowa, jak elektryczne napędy hybrydowe, wcale nie musi być droga. Hybrydowe Toyoty kosztują porównywalnie do aut o podobnym wyposażeniu, ale z konwencjonalnym napędem. Ze względu na konstrukcję i specyfikę działania hybryd, mniejsze są też ich koszty eksploatacji – spalanie jest niższe, a części zużywają się wolniej. W Toyocie uważamy, że niezawodność, oszczędność i ekologia powinny być standardem, a nie dodatkiem.

  Toyota na drodze podczas jazdy
 • MIT:

  Akumulator hybrydowy jest awaryjny i drogi w wymianie.

  Fakt:

  Akumulatory hybryd skonstruowane są tak, by spełniać wydajnie swoją rolę przez cały okres użytkowania samochodu. Wykonano je w technologii nikolowo-wodorkowej, posiadają własny układ chłodzenia, a system hybrydowy utrzymuje poziom ich naładowania w optymalnym zakresie 20–80%. Nie wymagają wymiany, a dodatkowo objęte są nawet 10-letnią gwarancją. Dowodem niezawodności są hybrydowe Toyoty o przebiegach ponad miliona kilometrów!

  Akumulator Toyota
 • MIT:

  Naprawy hybryd są drogie i skomplikowane.

  Fakt:

  W nowych modelach Toyoty pracują elektryczne napędy hybrydowe już czwartej generacji, dopracowywane od ponad 20 lat. Największą ich zaletą jest… prosta konstrukcja, która obniża koszty napraw i eksploatacji. W hybrydach nie stosuje się tak awaryjnych podzespołów, jak alternatory, sprzęgła czy filtry DPF. Co więcej, silnik spalinowy w momentach największego obciążenia wspierany jest przez silnik elektryczny, a to wydłuża jego żywotność. Kierowcy, którzy zaufali hybrydom Toyoty, cenią je za niezawodność i rzadkie wizyty w serwisie. Nie bez przyczyny od lat święcimy triumfy w rankingach bezawaryjności!

  Przekrój techniczny Toyoty
 • MIT:

  Serwisowanie hybryd jest drogie.

  Fakt:

  Hybrydy składają się, paradoksalnie, z mniejszej liczby elementów niż auta z konwencjonalnymi napędami. Nie posiadają np. dwumasy czy turbin, których naprawa należy do najbardziej kosztownych. Sam silnik elektryczny nie wymaga przy tym żadnych przeglądów. Specyfika działania napędu hybrydowego zmniejsza nawet trzykrotnie zużycie klocków i tarcz hamulcowych, dzięki czemu ich wymiana nie odbywa się tak często.

  Kokpit Toyoty hybrydowej
 • MIT:

  Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o niezawodności hybryd.

  Fakt:

  Pierwsze hybrydowe Toyoty wyjechały na ulice ponad 20 lat temu, a najnowsze modele wyposażone są już w czwartą generację elektrycznych napędów hybrydowych. Niektóre z nich przekroczyły już nawet przebieg milion kilometrów! Ponad 15 milionów kierowców i wiele niezależnych rankingów może potwierdzić, że hybrydy Toyoty są niezawodne, oszczędne i z każdym modelem coraz doskonalsze.

  Niezawodna Toyota hybrydowa